Ekipmanlarımı heybeye nasıl yerleştiririm?

8310921_orig

Tur sırasında birçoğumuzun heybelerinin içi dağınıktır. Elimize geçeni heybenin içine salladığımızdan hiçbir zaman düzenli olmayacaktır. Şunu biliyorum ki, bisikletle tur yapan kişiler gamsız olurlar. Birçok şeyi kafaya takmazlar. Kaldı ki heybenin içini mi düşünecek bu adam. Hiç sanmıyorum. Şayet bende dağınık biriyim ama tur sırasında düzenli olmanın faydalarını birçok kez gördüm. Lafı uzatmadan heybenin içine eşyalarımızı nasıl yerleştiririz bir bakalım.

 1-Öncelikle kendinize askeri malzeme satan yerlerden ufak çantalar edinin.(6 tane yeter).Bu çantalar ufak eşyalarınızı bir yerde tutmaya yarayacaktır.

Bu çantaları gruplandırın.(Elektronik, Temizlik, Tamir, Ocak, Yemek Seti, Diğer)

Gruplandırdığınız çantalara ilgili ekipmanlarınızı koyun. Böylelikle hem dağınıklıktan kurtulursunuz hem de istediğiniz bir şeyi, ilgili çantayı çekerek içinden alabilirsiniz.s

Örneğin: Diş fırçama ihtiyacım var. Temizlik çantasında olduğunu biliyorum.

2-Kilitli poşetler edinin. Bu poşetlere yiyecek malzemelerinizi ya da kokan çamaşırlarınızı koyabilirsiniz.

Tur öncesi pratik bilgiler ve gözden kaçanlar!

3-Heybeye koyacağımız eşyaları gruplandırarak paketledik. Sıra geldi heybenin içine eşyaları yerleştirmeye.

Öncelikle iki ön ve iki arka heybe varmış gibi düşünerekten heybeleri gruplandırdım.

**Arka sağ heybe-Giysi ve Temizlik Ekipmanları

Bu heybeye iç çamaşırlarımızı, giysilerimizi ve temizlik malzemelerimizi koyabiliriz. Bu ekipmanlarımızın kesinlikle aynı heybede olmasına dikkat etmeliyiz. Çünkü bu eşyalarımızın temiz olması gerekir. Giysilerinizle, yedek ayakkabınızı aynı yere koyarsanız, giysileriniz bir hoş kokacaktır. Havlu, pantolon, şort, tişört, temizlik malzemeleri sıralamasıyla eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz.

**Arka sol heybe-En son kullanacağımız ekipmanlar

Tulum, tamir aletleri,wd40,yedek disk, zincir yağı ve ya yedek alabileceğiniz her türlü şey, aynı heybede bulunabilir. Çadırınız heybeye sığıyorsa onu da buraya ekleyebilirsiz. Sığmıyorsa gergilerle arka bagajın üstüne sabitlersiniz. Giysi koyacağınız heybeyle bu heybenin, yaklaşık aynı ağırlıkta olmasına dikkat edin. Denge önemli.

En fazla yeri tulum kaplayacağından, tulumu en alta koymanız akıllıca olacaktır.

**Ön sağ heybe-Yemek ihtiyacına yönelik ekipmanlar

Kamp ocağı, yemek seti, arıtma cihazı, çatal, kaşık, çöp torbası, çakı, bardak vb. ekipmanlar bu heybede bulunabilir. Yolda aldığımız domatesi, biberi buraya koyabiliriz. Görüldüğü gibi yemek yiyeceğimizde ön sağ heybeyi açmamız yeterli olacaktır. Aynı zamanda bu ekipmanlarımız hafif olduğundan ön tarafa az baskı uygulanacak. Zaten arka heybeler yeterince ağır olacaktır.

**Ön sol heybe-Gün içerisinde sıklıkla kullandığımız ekipmanlar

Güneş paneli, şapka, terlik, çorap, fotoğraf makinesi gibi gün içerinde birçok kez kullanabileceğimiz ekipmanlarımızı da buraya atabiliriz.

Not: Yer kaplayan ekipmanlar  ve en son kullanacağımız ekipmanlar her zaman heybenin en alt tarafına konmalıdır.(Tulum, Çadır, Sırt çantası, terlik, ayakkabı vb.).Böylece her zaman ihtiyacımız olan ekipmanlar üstte kalacak ve rahatlıkla ulaşabileceğiz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s