Tura yalnız mı yoksa arkadaşla mı çıkılmalı?

Tura çıkmaya niyetlenen birçok insan, yanına bir yoldaş bulamadığında yola yalnız çıkmakta tereddüt eder. Bu güne kadar en güzel turlarınızı en yakın arkadaşlarınızla yapmış olabilirsiniz. Herhangi bir sebepten dolayı bu yakın arkadaşınız tura sizinle çıkamayacağını varsayalım. Uzun zamandır planladığınız bu turu iptal mi edeceksiniz? Yoksa bu tura tek başınıza çıkabilecek misiniz?

SAM_4716

Tura yalnız çıkmak!

Şu ana kadar arkadaşlarımı bekliyor olsaydım gezdiğim yerlerin birçoğunu göremezdim. Kimi zaman maddi uyuşmazlık, birçok zaman da zaman uyuşmazlığından dolayı tura yalnız çıkmak zorunda kaldım. Size bencilce gelebilir ama tura yalnız çıktığınız zaman birisine bağlı kalmıyorsunuz. Programınızı kendiniz ayarlıyor, istediğiniz yerde istediğiniz kadar zaman geçirebiliyorsunuz.

SAM_4699

Aslında tura yalnız çıktığımda pekte yalnız sayılmam. Çünkü fırsat buldukça esnafla, köylülerle, sokaktaki insanlarla sohbet etmeye çalışırım. Zaten onlar da beni görünce muhabbet etmek için yanıma koşuyorlar. “Nereden geldin, nereye gidiyorsun?” gibi sorularla başlıyor muhabbet. Şurası da bir gerçek ki, yalnız olduğunuzda insanlar size daha rahat yakınlaşır ve sizinle daha rahat iletişim kurar.

SAM_0098

Turum sırasında başka turcularla karşılaşır, bazen de turuma onlarla devam ederim. Onların yol hikâyelerini dinlerim. Eğer benim gideceğim yerlerde daha önce pedal çevirmiş iseler onlardan bilgi alırım. “Ne yenir, nereler görülür?” hepsini öğrenirim. Pansiyonda kaldığınızda da birileriyle tanışmak daha kolaydır. Daha önce hiç görmediğiniz birisiyle iki saat içerisinde dost olursunuz. Beraber yemek yer, beraber gezersiniz. Rotalarınızı birbirinize anlatır, başınızdan geçenleri sıcak bir sohbet eşliğinde anımsarsınız. Hatta bir sonraki rotanızı bile beraber hazırlayabilirsiniz.

SAM_0173

g

Eğer yalnızsanız ve hiç kimseyle karşılaşmadıysanız işte o zaman canınız sıkılabilir. Bunun önüne de kişiliğiniz geçebilir. Biraz samimi ve konuşkan olmak, karşılaştığınız kişilerin sorularına sabırla cevap vermek size yeni arkadaşlar kazandırabilir. Unutmayın tura yeni kişilerle tanışmak, farklı yerler görmek için çıkıyorsunuz tadını çıkarmaya bakın.

l

Tura yalnız mı yoksa arkadaşla mı çıkılmalı?” için 6 yorum

  1. Bende yalnız çıkacağım önümüzdeki birkaç gün içinde, kampinglerdemi kalıyorsun yoksa bulduğun yerdemı kamp atıyorsun. En çok tek kalma olayından çekiniyorum.

    Beğen

  2. Yalnız vakit geçirmeyi hiç mi hiç sevmesem de, hayattaki en büyük korum yalnızlık olsa da yalnız olmayı sevdiğim iki an var. Birincisi evim. İkincisi bisiklet turları. Kimsenin bağlılığını sorumluluğunu yada tantanasını çekmemek, bisiklet turunda sahip olunacak en büyük özgürlük.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s