Çimenler aşkına!

Vizeler kötü geçti, şimdi ise finaller kapıda. Pek fazla çalışmadım. İçimde tedirginlik var. Şeytan diyor üniversiteyi bırak, çık dünya turuna. Ne güzel olurdu değil mi? Emin olun yeterince param olsa şu an burada olmazım. Hayallerimi gerçekleştirmek için çok çabalıyorum ama yine de gelecek kaygısı daha ağır basıyor. Ama bir gün gelecek ki o gün özgür olabileceğim. Kim bilir belki şu an Tacikistan’da Vakhan Vadisi’ni geçiyor olacaktım, Hindistan’ın egzotik kokuları eşliğinde dar sokaklarda yürüyor olacaktım…

SAM_3717

Ne zaman uzaklara gitme hayalleri kursam kendimi Elazığ’da buluyorum. Ne yapalım ülkemizde üniversite okumayana yada yarıda bırakıp gidene ekmek vermiyorlar. Madem Kathmandu’ya gidemiyoruz, Elazığ’ın haşin köylerine vuralım kendimizi.

SAM_3725

Hava biraz kapalı ama olsun. Biraz bisiklet sürüp kendimi rahatlatmalıyım. Tost ekmeği, domates, meyve suyu da tamamsa yola çıkmaya hazırım.

SAM_3791

SAM_3792

Köyler ne güzel lan! Bak her yer yeşil. Kendi bahçen, kendi hayvanların var. Tarlanı ekip biçebiliyorsun. Her şeyin en doğalını yiyorsun. Ya biz ne yapıyoruz? Neredeyse tüm ihtiyaçlarımız, kimyasıyla oynanmış yiyecekler oluyor. Herkes bunun iyi bir şey olmadığını biliyor ama değil mi? Niye hala devam ediyoruz? Garip!

SAM_3831

SAM_3821

SAM_3783

SAM_3777

SAM_3766

SAM_3823

SAM_3732

SAM_3755

SAM_3740

SAM_3788

Hayalimi gerçekleştiren kişileri gördükçe ,hayallerime daha da sıkı sarılıyorum. Onları görmem beni kıskançlığa itmiyor. Daha da aksine azmettiriyor. Bak bu babamda prefabrik evini şehir merkezinden uzak bir yere inşa etmiş. Kendisine ait ekip biçebileceği bir arazisi var. Çatı katına da güneş panelini kurmuş. Mis!.. Kapı zilini çaldım ama açan olmadı. Ev sahibi çıksaydı kendisiyle tanışıp iki üç muhabbet edesim vardı. Neyse bir daha ki sefere.

SAM_3800

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s